Fácán leves
Elkészítés: Ha nem tisztított fácánunk van,akkor az első lépés,hogy a madarat lábainál fogva tollában fellógatjuk ,akkor jó ha magától leesik. Ekkor tollaitól megfosztjuk , kibelezzük,majd mint egy csirkét feldaraboljuk. A fentebb leírtak felhasználásával páclevet készítünk, a húst belerakjuk és 2 napig hűtőben érleljük.
A húsokat a pácléből kivéve fazékba tesszük, kb. 3 l vízzel felöntjük, felforraljuk. Közben a zöldségeket megtisztítjuk, megmossuk, feldaraboljuk. Ha felforrt a leves, a habját leszedjük, beletesszük a zöldségeket,az ételízesítőt és a fűszereket. Lassú tűzön puhára főzzük a húst, majd leszűrjük és forrón tálaljuk. A tányérba kerüljön a levestészta mellett egy darab a főtt fácánhúsból és a zöldségekből.
A fácánpörkölt leírásakor már említést tettem „orvvadász” múltamról, ehhez kapcsolódik az alábbi történet. Mikor beindult a vadász idény ,szinte mindig lógott az előszobában (letakarva) egy-két madár tollában, egy nagy szilvalekvár keverő fakanálon arra várva ,hogy „megérve” koppanjon a kövezeten. Egyik téli reggelen erős kopogtatásra lettem figyelmes. Kimenve két rendőrt pillantottam meg. Rögtön átfutott az agyamon, hátha bemószerolt valaki a vadászat miatt. Félelmem alaptalan volt,mert csak érdeklődni jöttek, egy szomszéd iránt aki Olaszországba készült,hogy esetleg tudok-e róla ,hogy árulja a házát,vagy az autóját? Mivel nemleges választ kaptak elköszöntek és én becsuktam az ajtót. A kulcs elfordulásával egy időben két tompa puffanással a fácánok talajt fogtak. Két másodpercen múlott az egész,gyanítom azért megkérdezték volna: „Hogy kerültek ide ezek a madarak, berepültek?”